Μέσα σε μόλις δέκα λεπτά το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα έφερε τα κάτω πάνω στον κρίσιμο αγώνα με τη Βοσνία και πήρε μια σπουδαία νίκη με 3-2.

Η ομάδα μας έχανε 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με γκολ των Σούνιτς και Βίστσα, ωστόσο στην επανάληψη οι Χριστοφή, Λαμπάν και Σωτηρίου χάρισαν την τεράστια νίκη με ανατροπή.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα διατηρεί ελπίδες για τη 2η θέση. Διατηρήθηκε μεν στην 4η θέση με 10 βαθμούς, αλλά πλησίασε τη Βοσνία στον πόντο και την Ελλάδα στους 3 βαθμούς που έμεινε στο 0-0 με Εσθονία δηλαδή την επόμενη μας αντίπαλο.

Είναι αυτές οι στιγμές που κάνουν τον αθλητισμό να μας οδηγεί σε χαρές είναι αυτές οι στιγμές που έχουμε όλοι ανάγκη την άθληση γι’ αυτό και η πολιτεία οφείλει να δώσει την απαραίτητη σημασία στους νέους μας να στραφούν όχι μόνο προς το ποδόσφαιρο, αλλά σε οποιοδήποτε άθλημα αυτοί επιθυμούν αρκεί να μείνουν μακριά από κακοτοπιές και τις επικίνδυνες ουσίες.